ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ
της τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης του ΕΠΑ.Λ Παραμυθιάς,
στο Βόλο ? ΚΠΕ Μακρινίτσας

Σήμερα 17-01-2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 στο Γραφείο του Διευθυντή του ΕΠΑ.Λ Παραμυθιάς, συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή του οι παρακάτω με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη που θα πραγματοποιήσει το σχολείο στο Βόλο ? ΚΠΕ Μακρινίτσας:

1. Παπαδόπουλος Παναγιώτης, Δ/ντής του ΕΠΑ.Λ. Παραμυθιάς.
  2. Μέτσης Θεόδωρος, μόνιμος καθηγητής του κλάδου ΠΕ19.
  3. Παλάσκα Παναγιώτα, μόνιμη καθηγήτρια του κλάδου ΠΕ02 και αρχηγός της εκδρομής.
  4. Φιλίππου Χρήστος, εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου.
  5. Φιλίππου Γεώργιος, Πρόεδρος του 15μελούς Συμβουλίου.

Ο Διευθυντής αφού ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν στην διαδικασία επιλογής πρακτορείου, κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη δύο (2) σφραγισμένες προσφορές από τα πρακτορεία:

1. KOTSISTRAVELSERVICES(Εθνικής Αντιστάσεως 140 Ηγουμενίτσα)
    3.885,00 ? ή 111? / μαθητή.
  2. BOUTASTOURS(8ης Δεκεμβρίου 5α -Ηγουμενίτσα)
    4.025,00 ? ή 115,00 ? / μαθητή.

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις δύο (2) προσφορές των πρακτορείων, οι οποίες αφορούν τα ίδια ξενοδοχεία και τις ίδιες παροχές υπηρεσιών, και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του σχολείου και την αξιοπιστία των πρακτορείων

Αποφάσισε ομόφωνα

να αναθέσει τη διενέργεια της εκπαιδευτικής εκδρομής στο Βόλο, στο πρακτορείο KOTSISTRAVELSERVICESκαι να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το σχολείο και του σχολείου προς αυτό διότι επιλέγει μετά το άνοιγμα των προσφορών.

Το Πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και τη βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών (που συντάσσεται από το πρακτορείο) θα διαβιβαστούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στο Γραφείο Β/θμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας για την έγκριση της εκδρομής.

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως εξής:

Παπαδόπουλος Παναγιώτης, Δ/ντής ΕΠΑ.Λ. Παραμυθιάς

Μέτσης Θεόδωρος, Εκπαιδευτικός