Τη  Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου/Λυκείου Μαργαριτίου πραγματοποιείται  Εκδήλωση - Ημέρα Σταδιοδρομίας με θέμα: "Γνωρίζοντας τις Σχολές των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας".

Ακολουθεί το Δελτίο Τύπου για την εκδήλωση.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το ΚΕΣΥΠ Ηγουμενίτσας και το Γυμνάσιο Μαργαριτίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου, διοργανώνουν, εκδήλωση-Ημέρα Σταδιοδρομίας, με θέμα: «Γνωρίζοντας τις Σχολές των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015 και ώρα 09:00΄π.μ. ? 13:00΄ μ. μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου/Λυκείου Μαργαριτίου

Συμμετέχουν:

Εκπρόσωποι από όλες τις σχολές των ενόπλων δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας, οι οποίοι θα παρουσιάσουν στους μαθητές, θέματα που αφορούν τον τρόπο εισαγωγής στις σχολές, την ακαδημαϊκή και τη στρατιωτική φοίτηση, καθώς και την πορεία τους μετά την αποφοίτηση από τις σχολές.

Την εκδήλωση συντονίζει η εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ11 και εκπαιδευτικός ΣΕΠ του σχολείου κ. Θηραίου Μαρία.