Παραμυθιά, 17/3/2016

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                   Αρ.πρωτ.: 644

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ  Δ/ΝΣΗ  Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ  ΗΠΕΙΡΟΥ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση : Παραμυθιά 46200

Πληροφορίες : Παύλος Ζαχαριάς

Τηλ.- Fax : 2666022683

e-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Θέμα: Ανακοινοποίηση ως προς την ημερομηνία πραγματοποίησης της εκδρομής

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων

για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής ? Μετακίνησης

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε (με κλειστό φάκελο) την προσφορά σας για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή-επίσκεψη της Α΄ τάξης του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από την Πέμπτη 7 Απριλίου μέχρι και το Σάββατο 9 Απριλίου 2016 στην Σπάρτη.

Η αναχώρηση θα γίνει στις 7:00 το πρωί της 7ης Απριλίου από το χώρο του σχολείου (με ενδιάμεσο σταθμό την Αρχαία Ολυμπία) και  άφιξη το απόγευμα της ίδιας μέρας στην πόλη της Σπάρτης. Κατά τη δεύτερη μέρα θα πραγματοποιηθούν εκπαιδευτικές επισκέψεις στην καστροπολιτεία του Μυστρά και στην Μονεμβάσια. Η επιστροφή θα πραγματοποιηθεί την 9η Απριλίου πάλι στο χώρο του σχολείου (με ενδιάμεσο σταθμό τον αρχαιολογικό χώρο των Μυκηνών).

Η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα εξής:

• Καινούρια λεωφορεία με προδιαγραφές για 34 μαθητές και 3 συνοδούς εκπαιδευτικούς.
  • Ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων με ημιδιατροφή (πρωινό και κατ΄ επιλογή μεσημεριανό ή  βραδινό).
  • Διαμονή  σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές με βάση την κατάσταση που θα αποσταλεί στο πρακτορείο που θα επιλεγεί και σε μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς (σημειώνεται ότι τα δωμάτια των εκπαιδευτικών θα πρέπει να βρίσκονται στον ίδιο όροφο με αυτά των μαθητών για την καλύτερη επίβλεψή τους).
  • Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση με κάλυψη ζωής ?ατυχήματος?νοσηλείας και ιατροφαρμακευτικών εξόδων. Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης.
  • Συνολική τιμή της εκδρομής και επιβάρυνση ανά μαθητή.

Σημειώνεται ότι λόγω των εκπαιδευτικών επισκέψεων που έχουν καθοριστεί το λεωφορείο θα πρέπει να βρίσκεται στην διάθεση των υπευθύνων της εκδρομής καθόλη τη διάρκεια αυτής.

Με κάθε προσφορά να κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η προσφορά να μας αποσταλεί έως 22 Μαρτίου ημέρα Τρίτη και ώρα 12:00 που και θα γίνει το άνοιγμα των προσφορών στην διεύθυνση του σχολείου.

Παύλος  Ζαχαριάς

Μαθηματικός