ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΤΗΣ 3ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

ΤΗΣ Γ? ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

(στα Πλαίσια της Επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων)

Σήμερα 23 Νοεμβρίου 2016 ημέρα Τετάρτη  και ώρα 10.15΄ στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Παραμυθιάς συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή του διευθυντή οι παρακάτω, με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την τριήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει η Γ? τάξη του σχολείου στην Αθήνα:

1. Κοντός Δημήτριος,  Δ/ντής του Γυμνασίου Παραμυθιάς.
  2. Γούσης Χρήστος, εκπαιδευτικός, συνοδός.
  3. Ζορκάδης Δημήτριος, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Γυμνασίου  Παραμυθιάς.
  4. Κάλλος Δημήτριος , Πρόεδρος 5μελούς μαθητικού συμβουλίου του τμήματος Γ1.
  5. Ντόκος Κων/νος, Πρόεδρος 5μελούς μαθητικού συμβουλίου του τμήματος Γ2.

Ο Διευθυντής ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν την διαδικασία επιλογής πρακτορείου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την Υπουργική Απόφαση 129287/Γ2/ 10-11-2011και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη τρεις  (3) σφραγισμένες προσφορές από τα παρακάτω πρακτορεία  ταξιδίων [Όλες οι κατατεθειμένες προσφορές ήταν εμπρόθεσμες και ανταποκρίνονταν στις προδιαγραφές που είχαν τεθεί στη σχετική προκήρυξη]:

1. KOTSIS TRAVEL

PRESIDENT, τιμή κατά μαθητή  75? (2 πρωινά + 2 γεύματα)

1. PAMVOTIS TRAVEL

PRESIDENT,  τιμή κατά μαθητή  79? (2 πρωινά + 1 γεύμα)

1. CONNECTION

PRESIDENT, τιμή κατά μαθητή  95? (2 πρωινά)

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις τρεις (3) προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, την εύκολη μετακίνηση και πρόσβαση στους χώρους επίσκεψης, καθώς και τις προσφερόμενες υπηρεσίες των αντίστοιχων ξενοδοχείων

αποφάσισε ομόφωνα

να αναθέσει τη διενέργεια της τριήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου  στο πρακτορείο KOTSISTRAVELκαι να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό.

Το Πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και τη βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών (που συντάσσεται από το πρακτορείο) θα διαβιβαστούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στο Γραφείο Δ.Ε. Θεσπρωτίας για την έγκριση της εκδρομής .

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε η παρούσα πράξη και υπογράφεται ως εξής:

Κοντός Δημήτριος ? Πρόεδρος

Γουσης Χρήστος - Μέλος