ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Τ.Κ.: 46200

Πληροφορίες: κ. Κοντός Δημήτριος

Τηλ. - Fax: 26660-22277

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ημερομηνία: 26-2-2018

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πραγματοποίηση εκδρομής σε Ναύπλιο-Μυκήνες-Επίδαυρο»

Παρακαλούμε τα τουριστικά γραφεία να μας αποστείλουν την προσφορά τους για την τριήμερη εκδρομή των μαθητών της Β΄ τάξης του σχολείου μας σε Ναύπλιο-Μυκήνες-Επίδαυρο, που θα πραγματοποιηθεί από την Πέμπτη 29 έως το Σάββατο 31 Μαρτίου 2018. Οι προσφορές να κατατεθούν στον κ. Διευθυντή του Γυμνασίου Παραμυθιάς σε σφραγισμένο φάκελο έως την Πέμπτη 1 Μαρτίου 2018 και ώρα 10.00 π.μ., αφού ληφθούν υπόψη τα παρακάτω:

1. Για τις μετακινήσεις - διαμονή:
- Αριθμός μαθητών: 37 σε τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια.

- Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3, σε τρία μονόκλινα.

(Σημειώνεται ότι τα δωμάτια των εκπαιδευτικών θα πρέπει να βρίσκονται στον ίδιο όροφο με αυτά των μαθητών για την καλύτερη επίβλεψή τους).

- Ξενοδοχείο 4 αστέρων (επίσημο χαρακτηρισμό ΕΟΤ) με  πρωινό όλες τις ημέρες.

- 1η ΗΜΕΡΑ: Αναχώρηση από Παραμυθιά στις 8:30 για Μυκήνες – Ναύπλιο, μέσω της Ιόνιας Οδού.

- 2η ΗΜΕΡΑ: Παλαμήδι – Ναύπλιο.

-3η ΗΜΕΡΑ: Επίσκεψη στην Επίδαυρο. Αναχώρηση διαμέσου Ισθμού της Κορίνθου, επίσκεψη στα Ίσθμια ( βυθιζόμενη γέφυρα). Επιστροφή στην Παραμυθιά μέσω της Ιόνιας οδού.

2.Απαραίτητα δικαιολογητικά:

- Αντίγραφο άδειας κυκλοφορίας λεωφορείου.
- Αντίγραφο άδειας οδήγησης οδηγού.
- Αντίγραφο ασφαλιστηρίου συμβολαίου.
- Αντίγραφο ελέγχου του ΚΤΕΟ.
- Βεβαίωση αριθμού θέσεων του λεωφορείου.
- Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία. (Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση με κάλυψη ζωής- ατυχήματος-νοσηλείας και ιατροφαρμακευτικών εξόδων. Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης)
- Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ.

Το 20% της συνολικής αξίας της εκδρομής θα παρακρατηθεί σαν εγγύηση ακριβούς εκτέλεσης των όρων της προκήρυξης και θα αποδοθεί με την επιστροφή του σχολείου από την εκδρομή.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

Επιπλέον να ληφθεί υπόψη ότι λόγω των εκπαιδευτικών επισκέψεων που έχουν καθοριστεί το λεωφορείο θα πρέπει να βρίσκεται στη διάθεση των υπευθύνων της εκδρομής καθόλη τη διάρκεια αυτής

Η επιτροπή αξιολόγησης, πέραν της τιμής, συνεκτιμά την ποιότητα, την αξιοπιστία του ταξιδιωτικού γραφείου και το εύρος των προσφερομένων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει απαραίτητα το πρακτορείο που μειοδοτεί.

Σημειώνεται τέλος ότι δεν θα γίνει δεκτή καμία προσφορά πέραν της ημερομηνίας και ώρας που αναγράφεται στην προκήρυξη.

Κοντός Δημήτριος