ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΟΥ

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για πραγματοποίηση σχολικής εκδρομής στο εξωτερικό

ΣΧΕΤ: Υ.Α. 129287/Γ2/02-12-2011 (ΦΕΚ 2769/ τ. Β702-12-2011)

Προσκαλούμε τα Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, να καταθέσουν στο γραφείο της Διευθύντριας του ΓΕ.Λ. Μαργαριτίου σφραγισμένη προσφορά κατά το χρονικό διάστημα από 3/11/2014 μέχρι και 11/11/2014 και ώρα 12:00 το μεσημέρι.

Μετά την παρέλευση της ημερομηνίας και ώρας καμιά προσφορά και για κανένα λόγο δε θα γίνεται αποδεκτή.

Για τη σύνταξη της προσφοράς αυτής σας ενημερώνουμε ότι θα πρέπει να περιλαμβάνονται τα παρακάτω στοιχεία:

Τόπος εκδρομής: Βουλγαρία (περιοχή Μπάνσκο) και Θεσσαλονίκη (κέντρο).

Διάρκεια: από 17 Δεκ 2014 μέχρι 21 Δεκ 2014.

1.       17 Δεκ 2014: Αναχώρηση από Μαργαρίτι: (ώρα 8:00 π.μ, από το χώρο του ΓΕΛ Μαργαριτίου)- Άφιξη στο Μπάνσκο με ενδιάμεση επίσκεψη στο Μέλνικ.

2.       18 Δεκ 2014: Μεταφορά με λεωφορείο για επίσκεψη στο εθνικό πάρκο Πιρίν και περιήγηση στα βασικά αξιοθέατα της πόλης του Μπάσκο.

3.       19 Δεκ 2014: Μεταφορά με λεωφορείο για επίσκεψη στο εθνικό πάρκο Ρίλα και στο ομώνυμο μοναστήρι, επιστροφή στην Ελλάδα και διανυκτέρευση στη Θεσσαλονίκη.

4.       20 Δεκ 2014: Μεταφορά με λεωφορείο για επίσκεψη στα βασικά ιστορικά αξιοθέατα του κέντρου της πόλης της Θεσσαλονίκης.

5.       21 Δεκ 2014: Αναχώρηση για Μαργαρίτι με ενδιάμεσες στάσεις στην Άνω Πόλη και στο Εφταπύργιο της Θεσσαλονίκης και στη συνέχεια στον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας.

Αριθμός μαθητών: 15 (5 τρίκλινα δωμάτια).

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2 (2 μονόκλινα δωμάτια).

Μεταφορικό Μέσο: Καινούργιο (το πολύ 5ετίας) Λεωφορείο που να πληρεί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης, βάσει της κείμενης νομοθεσίας. Προδιαγραφές ΚΤΕΟ, ζώνες ασφαλείας, άδεια εν ισχύ.

Καταλύματα: Ξενοδοχείο στην περιοχή του Μπάνσκο (Τουλάχιστον 4 Αστέρων) και στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον 3 αστέρων. Να αναφέρεται οπωσδήποτε στην προσφορά σας το όνομα, η κατηγορία του ξενοδοχείου και η ακριβής τοποθεσία.

Διανυκτερεύσεις: 4 (17-18 Δεκ 2014 στην περιοχή του Μπάνσκο και 19-20 Δεκ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης).

Ασφαλιστικές καλύψεις: Ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

Σίτιση: με πρωινό καθημερινά και 2 δείπνα στο ξενοδοχείο του Μπάνσκο.

Κόστος: ανά μαθητή

Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό γραφείο σας διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Εφαρμογή της εγκυκλίου αριθ.876/7-10-2014 της αντιπεριφέρειας Θεσπρωτίας.

Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα να μην πραγματοποιήσει τη μετακίνηση αν δεν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών.

Η επιτροπή αξιολόγησης, πέραν της τιμής, συνεκτιμά την ποιότητα, την αξιοπιστία του ταξιδιωτικού γραφείου και το εύρος των προσφερομένων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει απαραίτητα το πρακτορείο που μειοδοτεί.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Δήμητρα Στάμου