Θέμα: «ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΕΝΘΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ»

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε (με κλειστό φάκελο) την προσφορά σας για την πενθήμερη εκδρομή του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από την Τετάρτη 13-12-2014 έως την Κυριακή 17-12-2014 σε Κομοτηνή, Ξάνθη και Θεσσαλονίκη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

• Τετάρτη. Αναχώρηση από τους Φιλιάτες: 07.30πμ - στάση στην Ασπροβάλτα, άφιξη στην Κομοτηνή στις 16.30μμ. Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο, 18.00μμ. περιήγηση στην πόλη, διανυκτέρευση.
  • Πέμπτη. 08.30πμ αναχώρηση για τους υγροβιότοπους Βιστωνίδας και Πόρτο Λάγος, παρατήρηση πουλιών και ενημέρωση. 14.30μμ γεύμα, αναχώρηση για Ξάνθη, περιήγηση στην παλιά πόλη, επιστροφή στην Κομοτηνή, διανυκτέρευση.
  • Παρασκευή. 08.30 πμ αναχώρηση για Θεσσαλονίκη, επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο και στον πύργο του ΟΤΕ, γεύμα. Επίσκεψη στον πολυχώρο Νόησις, παρακολούθηση παράστασης , ξενάγηση, δείπνο, διανυκτέρευση.
  • Σάββατο. 08.00πμ αναχώρηση για Πετράλωνα, επίσκεψη στο σπήλαιο. Επιστροφή στη Θεσσαλονίκη, περιήγηση στην πόλη με ξεναγό, περιήγηση στο κέντρο της πόλης, διανυκτέρευση.
  • Κυριακή. 08.00 αναχώρηση για Έδεσσα, επίσκεψη στα λουτρά Πόζαρ και στο χιονοδρομικό κέντρο Καϊμακτσαλάν, γεύμα. Αναχώρηση για Φιλιάτες. Άφιξη στις 22.00μμ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1. 1)Ο αριθμός των μαθητών ανέρχεται στους 23 και 2 συνοδοί καθηγητές.
  2. 2)Για το παραπάνω πρόγραμμα ζητούνται προσφορές για τη μετακίνηση με λεωφορείο .
  3. 3)Οι προσφορές θα κατατεθούν στην κυρία Κομμά Σταματία, Διευθύντρια του ΓΕΛ Φιλιατών σε σφραγισμένο φάκελο έως τις 12.00 πμ της 20ης Νοεμβρίου 2014.
  4. 4)Στην προσφορά να αναγράφεται η τελική τιμή αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή.
  5. 5)Στην προσφορά θα συμπεριλαμβάνεται υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, για την τέλεση Σχολικών εκδρομών - υπεύθυνη δήλωση ότι ο Διοργανωτής διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  6. 6)Η ξενάγηση στην πόλη της Θεσσαλονίκης θα γίνει με ξεναγό και θα βαρύνει το πρακτορείο.
  7. 7)Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση με κάλυψη ζωής ? ατυχήματος ? νοσηλείας και ιατροφαρμακευτικών εξόδων. Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης.