Το υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων καλεί τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης συγκεκριμένων προσόντων και ειδικοτήτων που επιθυμούν να αποσπαστούν στην ΚΥ των Γενικών Αρχείων του Κράτους και την Εθνική Βιβλιοθήκη της Ελλάδος για το σχολικό έτος 2021-2022 να υποβάλλουν αίτηση σύμφωνα με τις οδηγίες που ακολουθούν με αποκλειστική προθεσμία υποβολής από 18 /06 /2021 έως 25 /06/2021.

ΩΥΧ846ΜΤΛΗ-ΠΦΤ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.pdf

Η ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας σκοπεύει να διοργανώσει μια εκδρομή με τη συμμετοχή των συναδέλφων και πιθανούς προορισμούς 1) Κάτω Ιταλία , 2) Μαυροβούνιο και
3) Κωνσταντινούπολη. Ημερομηνία αναχώρησης από Ηγουμενίτσα στις 29/4/2020 απόγευμα και επιστροφή στις 3/5/2020.
Παρακαλούμε για τις προσφορές σας στο mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

elme_thesprotias_anakoinosi_gia_ekdromi.pdf

Χάρτης Σχολείων ΔΔΕ & Σχολείων Θεσπρωτίας

Σας διαβιβάζουμε την Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ένταξη στο μητρώο Κέντρων Ηλεκτρονικών Εξετάσεων (ΚΗΕ) στο πλαίσιο των δράσεων της Πράξης με τίτλο: «Πιλοτικές Παρεμβάσεις υποστήριξης Πιστοποίησης μαθητών Γ΄ τάξης Γυμνασίου για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής ΚΠπ, σχολικό έτος 2018-2019», Ε.Π. «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ».

Σας καλωσορίζουμε στον ανανεωμένο ψηφιακό χώρο της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας.

Μπορείτε να πλοηγηθείτε στις ιστοσελίδες μας και να ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση στο νομό  Θεσπρωτίας.

Στην ιστοσελίδα μας ο εκπαιδευτικός μπορεί να αναζητήσει  χρήσιμες πληροφορίες που χρειάζεταιι ώστε να διαχειριστεί ζητήματα που άπτονται της εργασιακής του θέσης.

Ιδιαίτερα χρήσιμη θα είναι η ανταλλαγή απόψεων σε θέματα που σχετίζονται με την Παιδεία καθώς και η ανάπτυξη ενός ευρύτερου φιλοσοφικού προβληματισμού για την θέση του ατόμου στις σημερινές συνθήκες .

Τζάνης Πρ. Ευάγγελος

Δ/ντης ΔΔΕ Θεσπρωτίας