ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ_ΘΕΣΕΩΝ_ΥΠΟΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ_ΔΙΕΚ_2022_ΔΙΑΥΓΕΙΑ.pdf

Ορισμός Εξεταστικών Κέντρων των Εξετάσεων για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής έτους 2022.
Δελτίο Τύπου με θέμα: «Ανακοίνωση των Εξεταστικών Κέντρων και της ολοκλήρωσης του προγραμματισμού των Εξετάσεων του Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής εξεταστικής περιόδου 2022».

Ε7ΩΞ46ΜΤΛΗ-Ρ3Φ.pdf

ΚΠΠ_2022_Δ_Τ_ΕΚ.doc

Εξεταστικά_Κέντρα_2022.pdf

Οι υποψήφιοι (ΓΕΛ – ΕΠΑΛ) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο (ΜΔ) ή και Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο ( Π.Μ.Δ ) θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους από την Τρίτη 21 Ιουνίου μέχρι και την Πέμπτη 30 Ιουνίου 2022 για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).
Στις ίδιες ημερομηνίες μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους και οι φετινοί τελειόφοιτοι που δεν έχουν υποβάλει αίτηση δήλωση για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2022, προκειμένου να δημιουργήσουν κωδικό ασφαλείας (password) για την υποβολή Π.Μ.Δ.

76152Ε2_21-06-2022_ΥΑ__ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ_Δ.Ε._ΣΕ_ΠΑΝ-ΜΙΑ_ΑΣΠΑΙΤΕ_2022-23.pdf

Εγκύκλιος προϋποθέσεων και διαδικασιών: α) για την έγκριση παράλληλης στήριξης συνεκπαίδευσης, β) για την έγκριση στήριξης από Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό και γ) για την έγκριση στήριξης από Σχολικό Νοσηλευτή, μαθητών/τριών για το διδακτικό έτος 2022-2023.

Ω2ΨΗ46ΜΤΛΗ-ΛΔ9.pdf_-ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ_ΣΤΗΡΙΞΗΣ_2022-2023.pdf

Επισυνάπτονται τρεις (3) πίνακες excel (κάντε κλικ σε κάθε πίνακα για να κατεβάσετε τα σχετικά αρχεία):

Προκήρυξη διεξαγωγής εξετάσεων Κρατικού Πιστοποιητικού Πληροφορικής Α’ εξεταστικής περιόδου 2022 για την πιστοποίηση της γνώσης χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα α) επεξεργασίας κειμένου, β) υπολογιστικών φύλλων και γ) υπηρεσιών διαδικτύου».

ΨΡΖΛ46ΜΤΛΗ-ΝΟ5.pdf

ΚΠΠ_2022_Δ_Τ_Προκήρ.doc

Περιοχές_Εξέτασης.docx

Με αφορμή την έναρξη των Πανελληνίων εξετάσεων για το τρέχον σχολικό έτος, θα ήθελα να ευχηθώ στους μαθητές και στις μαθήτριες της Γ’ τάξης των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων καλή επιτυχία.

Οι Πανελλήνιες εξετάσεις αποτελούν ένα σημαντικό σταυροδρόμι στο πέρασμα των νέων μας στην ενήλικη ζωή, αλλά δεν είναι το μόνο. Ευκαιρίες υπάρχουν και θα υπάρξουν για όλους, τόσο για εκείνους που θα καταφέρουν να περάσουν το κατώφλι της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, φοιτώντας σε κάποια σχολή της επιλογής και προτίμησής τους, όσο και για όλους τους άλλους.

Με αισιοδοξία, επιμονή και προσπάθεια οι στόχοι σας θα ευοδωθούν και οι θυσίες σας θα πιάσουν τόπο. Πολιτεία και εκπαιδευτικοί είμαστε δίπλα σας. Με σωστή προετοιμασία, ενθάρρυνση, και εξασφάλιση των κατάλληλων συνθηκών στηρίζουμε τον αγώνα σας, παρέχοντας περισσότερα και ποιοτικότερα εφόδια στο μέλλον που ανοίγεται μπροστά σας.

Εύχομαι σε όλες και σε όλους καθαρό μυαλό, ψυχραιμία και συγκέντρωση.

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας – Καλή πρόοδο στη ζωή σας.

Κοσιώρης Ευάγγελος

Διευθυντής ΔΔΕ Θεσπρωτίας