ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Πραγματοποιείται τη Δευτέρα 9 Μαϊου 2016, στο Γυμνάσιο Παραμυθιάς η δράση μετάβασης του ΚΕΣΥΠ Ηγουμενίτσας, σε συνεργασία με τον Διευθυντή και το σύλλογο καθηγητών του Γυμνασίου Παραμυθιάς και των Διευθυντών και των συλλόγων δασκάλων των Δημοτικών Σχολείων Παραμυθιάς και Ξηρολόφου.

Η δράση περιλαμβάνει συμμετοχή των μαθητών της ΣΤ΄ Τάξης των δύο Δημοτικών Σχολείων σε δραστηριότητες στη τάξη, σχετικά με το Γυμνάσιο και τις προσδοκίες που δημιουργεί η μετάβαση τους σε αυτό. Επίσης περιλαμβάνει επίσκεψη και ξενάγηση στο χώρο του Γυμνασίου.

Στόχος της Δράσης είναι η γνωριμία των μαθητών της ΣΤ΄ Τάξης των Δημοτικών Σχολείων τόσο με τις κτιριακές εγκαταστάσεις του  Γυμνάσιο, όσο και με την επικοινωνία των νέων μαθητών που θα φοιτήσουν στο Γυμνάσιο από το Σεπτέμβριο, με τους καθηγητές και τους μαθητές που τώρα φοιτούν στο σχολείο αυτό.

Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 9 ΜαΪου 2016 και ώρα 09:30΄π.μ. , σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ & ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ (ΚΕΣΥΠ) ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ

ΔΡΑΣΗ:  «Η μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο-