ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΤΗΣ 3ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΗΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σήμερα, 14-03-2018, ημέρα Τετάρτη και ώρα 12.00΄, στο Γραφείο του Διευθυντή του ΓΕΛ Παραμυθιάς κ. Ζαχαριά Παύλου, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών της παρ. 2 του άρθρου 13 Υ.Α.33120/ΓΔ4/ΥΠ.Π.Ε.Θ (ΦΕΚ 681/Β/6.3.2017), προκειμένου να αξιολογήσει τις προσφορές που κατατέθηκαν για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Α΄ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο υλοποίησης των εγκεκριμένων εκπαιδευτικών προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων, μετά από την από 7-3-2018 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος, που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας. Παρόντες ήταν οι:

1. Ζαχαριάς Παύλος Διευθυντής του ΓΕΛ Παραμυθιάς, εκπαιδευτικός ΠΕ 03, Πρόεδρος.
  2. Παπακώστας Αλέξανδρος, εκπαιδευτικός ΠΕ 04.01, συνοδός, μέλος.
  3. Κατσούλη Λαμπρινή, εκπαιδευτικός ΠΕ 13, συνοδός, μέλος.
  4. Οι μαθητές: Κάλος Δημήτριος, Τζώτρτζης Ανδρέας, Ντόκος Κων/νος, εκπρόσωποι των πενταμελών συμβουλίων, μέλη.

Η Επιτροπή, αφού διαπίστωσε ότι έχουν κατατεθεί εμπρόθεσμα δύο κλειστές προσφορές από τα τουριστικά πρακτορεία:

α) «Connection» Γραφείο Γενικού Τουρισμού, Βενιζέλου 4, Θεσσαλονίκη,

β) «Boutas tours» TRAVEL AGENCY, Κύπρου 22, Ηγουμενίτσα,

προχώρησε στην αποσφράγιση τους. Στη συνέχεια, αφού μελέτησε διεξοδικά τις προσφορές των παραπάνω τουριστικών πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το οικονομικό συμφέρον των μαθητών, την περιοχή των επιλογών διαμονής, την αξιοπιστία του πρακτορείου,

Αποφασίζει

ομόφωνα, να αναθέσει την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Α΄ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη, που θα πραγματοποιηθεί από 29-03-2018 έως 31-03-2018, στο τουριστικό πρακτορείο «Boutastours» TRAVELAGENCY, Κύπρου 22, Ηγουμενίτσα, διότι κατέθεσε την πιο συμφέρουσα προσφορά. Συγκεκριμένα:

Ξενοδοχείο GrandHotelPalace 5*

Συνολική τιμή για 53 μαθητές: 6731 ευρώ.

Τιμή ανά μαθητή: 127 ευρώ.

(Στην τιμή συμπεριλαμβάνεται ο Φόρος διαμονής και ο Φ.Π.Α.).

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                      ΤΑ ΜΕΛΗ

1. Παπακώστας Αλέξανδρος

Ζαχαριάς Παύλος                                                      2. Κατσούλη Λαμπρινή

3. Τζώτρτζης Ανδρέας