ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Ταχ. Δ/νση: Γαρδίκι Θεσπρωτίας - Τ.Κ.: 460 31

Πληροφορίες: κ. Τάτσης Ιωάννης

Τηλ. - Fax: 26660-41243

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ημερομηνία: 13/03/2017

Αριθ. Πρωτ: 54

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής στην Άρτα - Πρέβεζα»

Παρακαλούμε τα ταξιδιωτικά γραφεία και το ΚΤΕΛ να μας αποστείλουν την προσφορά τους για την ημερήσια εκδρομή των μαθητών του σχολείου μας στην Άρτα και την Πρέβεζα που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 12 Μαΐου 2017. Οι προσφορές να κατατεθούν στον κ. Διευθυντή του Γυμνασίου Γαρδικίου  σε  σφραγισμένο φάκελο έως την Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017 και ώρα 12.00 αφού ληφθούν υπόψη τα παρακάτω:

1. Για τη μετακίνηση:

- Αριθμός μαθητών: 67

- Αριθμός συνοδών καθηγητών: 6

2. Απαραίτητα δικαιολογητικά:

- Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

- Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

3. Ενδεικτικό Πρόγραμμα εκδρομής:

08:00 Αναχώρηση από Γαρδίκι

09:20 Επίσκεψη στο εργοστάσιο σοκολάτας της ΙΟΝ

10:15 Επίσκεψη στο ιστορικό γεφύρι της Άρτας

11:00 Βυζαντινός ναός της Παναγίας της Παρηγορήτισσας

11:45 Επίσκεψη στο κάστρο της πόλης

12:30 Περιήγηση στην πόλη της Άρτας

14:15 Αναχώρηση για Πρέβεζα

15:00 Περιήγηση στην πόλη της Πρέβεζας - Γεύμα

18:00 Ξενάγηση στο μουσείο της Νικόπολης

19:00 Αναχώρηση για Γαρδίκι

20:00 Άφιξη στο Γαρδίκι

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

Το ταξιδιωτικό γραφείο που θα αναλάβει την πραγματοποίηση της εκδρομής οφείλει να έχει πλήρη και ενημερωμένα όλα τα έγγραφα καταλληλότητας των λεωφορείων (άδειες κυκλοφορίας, ασφαλιστήρια συμβόλαια, τεχνικός έλεγχος ΚΤΕΟ) και τις άδειες οδήγησης των οδηγών ώστε να τα προσκομίσει στο έλεγχο που θα γίνει από την Τροχαία πριν την αναχώρηση των εκδρομέων μαθητών.

Η επιτροπή αξιολόγησης, πέραν της τιμής, συνεκτιμά την ποιότητα, την αξιοπιστία του ταξιδιωτικού γραφείου και το εύρος των προσφερομένων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει απαραίτητα το πρακτορείο που μειοδοτεί.

Σημειώνεται τέλος ότι δεν θα γίνει δεκτή καμία προσφορά πέραν της ημερομηνίας και ώρας που αναγράφεται στην προκήρυξη.

Τάτσης Ιωάννης

ΠΕ01, Θεολόγος

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΑΡΔΙΚΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΕΒΕΖΑ.