ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΤΗΣ 3ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΑΘΗΝΑ)

Σήμερα, 05-02-2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 12.00΄, στο Γραφείο του Διευθυντή του ΓΕΛ Παραμυθιάς κ. Ζαχαριά Παύλου, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών της παρ. 2 του άρθρου 13 Υ.Α.33120/ΓΔ4/ΥΠ.Π.Ε.Θ (ΦΕΚ 681/Β/6.3.2017), προκειμένου να αξιολογήσει τις προσφορές που κατατέθηκαν για την τριήμερη εκδρομή της Β΄ Λυκείου στην Αθήνα, στην Βουλή των Ελλήνων, μετά από την από 26-02-2018 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας. Παρόντες ήταν:

1. Ζαχαριάς Παύλος Διευθυντής του ΓΕΛ Παραμυθιάς, εκπαιδευτικός ΠΕ 03, Πρόεδρος.
  2. Παπακώστας Αλέξανδρος, εκπαιδευτικός ΠΕ 04.01, συνοδός, μέλος.
  3. Κατσούλη Λαμπρινή, εκπαιδευτικός ΠΕ 13, συνοδός, μέλος.
  4. Οι μαθήτριες: Ευθυμίου Άλκηστη, Πάσχου Σταματία, Τσελίκου Αλεξάνδρα, εκπρόσωποι των πενταμελών συμβουλίων, μέλη.

Η Επιτροπή, αφού διαπίστωσε ότι έχουν κατατεθεί εμπρόθεσμα δύο κλειστές προσφορές από τα τουριστικά πρακτορεία KotsisTravelServises και Nikolaoutours & rentacar, προχώρησε στην αποσφράγιση τους, από την οποία προέκυψαν οι ακόλουθες προσφορές:

1) ΤουριστικόΠρακτορείοKotsisTravelServises

α) ΞενοδοχείοPRESIDENT 4*

Τιμή κατ’ άτομο 86,00 ευρώ.

Συνολική τιμή 4.386 ευρώ.

β) Ξενοδοχείο ΤΙΤΑΝΙΑ ή ILISSOS 4*

Τιμή κατ’ άτομο 90,00 ευρώ.

Συνολική τιμή 4.590 ευρώ,

με πρωινό και γεύμα σε μπουφέ.

2) ΤουριστικόΠρακτορείοNikolaou tours & rent a car

Ξενοδοχείο DIVANIPALACEACROPOLIS 5*

Τιμή κατ’ άτομο 89,80 ευρώ.

Συνολική τιμή 4.580 ευρώ,

με πρωινό. Τιμή γεύματος 18 ευρώ κατ’ άτομο την ημέρα.

Η Επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά την προσφορά των παραπάνω τουριστικών πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το οικονομικό συμφέρον των μαθητών, την περιοχή των επιλογών διαμονής, την αξιοπιστία του πρακτορείου,

Αποφασίζει

ομόφωνα, να αναθέσει την τριήμερη εκδρομή των μαθητών της Β΄ Τάξης του ΓΕΛ Παραμυθιάς που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα (Βουλή των Ελλήνων) από 07-03-2018 έως 09-03-2018, στο τουριστικό πρακτορείο KotsisTravelServises, διότι κατέθεσε την πιο συμφέρουσα προσφορά.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                       ΤΑ ΜΕΛΗ

1. Παπακώστας Αλέξανδρος

Ζαχαριάς Παύλος                                                       2. Κατσούλη Λαμπρινή

3. Ευθυμίου Άλκηστη