Θέμα: «ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΦΙΛΙΑΤΩΝ»

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε (με κλειστό φάκελο) την προσφορά σας για την τριήμερη εκδρομή του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από την Παρασκευή 31-1-2014 έως την Κυριακή   2-2-2014 σε Βέροια, Νάουσα ,Έδεσσα και Θεσσαλονίκη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

• Παρασκευή. 06.30 πμ αναχώρηση για Θεσσαλονίκη, επίσκεψη στο Μουσείο Απολιθωμάτων στις Μηλιές Γρεβενών και στην Παναγιά Σουμελά και τη Βεργίνα. Επίσκεψη στον πολυχώρο Νόησις, παρακολούθηση παράστασης , δείπνο, διανυκτέρευση.
  • Σάββατο. 08.00πμ αναχώρηση για Πετράλωνα, επίσκεψη στο σπήλαιο. Επιστροφή στη Θεσσαλονίκη, περιήγηση στην πόλη με ξεναγό, επίσκεψη στην έκθεση Θεοξένια, περιήγηση στο κέντρο της πόλης, διανυκτέρευση.
  • Κυριακή. 08.00 αναχώρηση για Έδεσσα, επίσκεψη στους καταρράκτες, αναχώρηση για Νάουσα και Άγιο Νικόλαο, γεύμα. Αναχώρηση για Φιλιάτες. Άφιξη στις 22.00μμ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1)Ο αριθμός των μαθητών ανέρχεται στους 42 και 3 συνοδοί καθηγητές.

2)Για το παραπάνω πρόγραμμα ζητούνται προσφορές για τη μετακίνηση με λεωφορείο και τη διαμονή των μαθητών.

3)Οι προσφορές θα κατατεθούν στην κυρία Οικονόμου Μαρίνα, διευθύντρια του ΓΕΛ Φιλιατών σε σφραγισμένο φάκελο έως τις 10.00 πμ της 20ης Ιανουαρίου 2014.

4)Στην προσφορά να αναγράφεται η τελική τιμή αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

5)Στην προσφορά θα συμπεριλαμβάνεται υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, για την τέλεση Σχολικών εκδρομών - υπεύθυνη δήλωση ότι ο Διοργανωτής διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ

6)Η ξενάγηση στην πόλη της Θεσσαλονίκης ,θα γίνει με ξεναγό και θα βαρύνει το πρακτορείο.

7)Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση με κάλυψη ζωής ? ατυχήματος ? νοσηλείας και ιατροφαρμακευτικών εξόδων. Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης