Γενικό Λύκειο Παραμυθιάς

46200 Παραμυθιά

Τηλ-Φαξ:2666022683-2666024215

Ανακοίνωση στο ορθό

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη επίσκεψη των μαθητών στην Θεσσαλονίκη του ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε (με κλειστό φάκελο) την προσφορά σας για την τριήμερη επίσκεψη της A Τάξης Λυκείου του σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί της 3, 4 και 5 Απριλίου 2014 στην Θεσσαλονίκη.

Η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα εξής:

• Καινούργια λεωφορεία με προδιαγραφές για 74 μαθητές και 4 συνοδούς καθηγητές .
  • Ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων με πρωινό κατά προτίμηση Porto Palace
  • Το ξενοδοχείο να είναι 4 Κατηγορίας-τουλάχιστον- (επίσημος χαρακτηρισμός ΕΟΤ).
  • Η διαμονή των μαθητών στο ξενοδοχείο θα είναι  σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και των καθηγητών σε μονόκλινα δωμάτια.
  • ΄Ολοι οι μαθητές θα μένουν στο ίδιο ξενοδοχείο και δεν θα επιτραπεί ο χωρισμός  σε δύο ξενοδοχεία, ανεξάρτητα αν αυτά είναι δίπλα.
  • Σε όλα τα μέλη της επίσκεψης  θα προσφέρεται πρωϊνό από το ξενοδοχείο.
  • Το λεωφορείο να μην  είναι διώροφο , να έχει κλιματισμό , μουσική, μικροφωνική εγκατάσταση, φαρμακείο, ζώνες ασφαλείας και να πληρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις κυκλοφορίας. Δύο τουλάχιστο εβδομάδες πριν την πραγματοποίηση της επίσκεψης  θα προσκομισθούν στο σχολείο ασφαλιστήρια συμβόλαια του  λεωφορείου, φωτοτυπίες  από τις άδειες κυκλοφορίας, όπου και φαίνεται υποχρεωτικά αν υπάρχει σχετικός έλεγχος από τα ΚΤΕΟ.
  • Τα λεωφορείο θα είναι στη διάθεση των μαθητών καθ΄ όλη  τη διάρκεια της ημέρας, στις περιηγήσεις-ξεναγήσεις και στο  νυκτερινό φαγητό .
  • Η ξενάγηση  στους χώρους επισκέψεων από επίσημο ξεναγό του ΕΟΤ .
  • Αν δεν ικανοποιηθούν οι παράγραφοι 11 και 12 της παρούσης προκήρυξης  θα κλιθεί ο αμέσως επόμενος μειοδότης.
  • Σε όλη τη διάρκεια της επίσκεψης θα υπάρχει υποχρεωτικά και συνοδός
  • του γραφείου ο οποίος θα είναι διαφορετικό άτομο από τους οδηγούς.
  • Στο φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας  γραφείου γενικού τουρισμού του ενδιαφερομένου.
  • Θα υπάρχει ομαδική ασφαλιστική κάλυψη για όλους τους μαθητές και τους συνοδούς καθηγητές.
  • Από τη συνολική αξία της επίσκεψης ς το 20% θα παρακρατηθεί σαν  εγγύηση ακριβούς εκτέλεσης της και θα αποδοθεί μετά την επιστροφή του σχολείου από την επίσκεψη.
  • Το σχολείο θα επιλέξει την προσφορά που θα εγγυάται την ΚΑΛΥΤΕΡΗ και  ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ της επίσκεψης και ΠΡΟΣΙΤΗ στις τιμές.
  • Θα ληφθεί σοβαρά υπ΄ όψη η παλαιότητα των λεωφορείων. Για το λόγο αυτό να μας αναφέρετε το χρόνο  πρώτης κυκλοφορίας καθώς και τους αριθμούς κυκλοφορίας των λεωφορείων που θα μας διαθέσετε.
  • Για τις παραπάνω προσφορές  να δοθεί τόσο μια συνολική τιμή (με ΦΠΑ) ,όσο και τιμή κατά μαθητή

Η προσφορά να μας αποσταλεί έως την Δευτέρα 3-2-2014 και ώρα 12:00 που και θα γίνει το άνοιγμα των προσφορών στην διεύθυνση του σχολείου.

Ζαχαριάς Παύλος

Μαθηματικός