Πρακτικό αξιολόγησης προσφορών τουριστικών γραφείων για την εκπαιδευτική εκδρομή του Γυμνασίου Πέρδικας στα Ιωάννινα

Σήμερα, 06 Δεκεμβρίου 2017, ημέρα Τετάρτη, και ώρα 12.ΟΟ στο γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Πέρδικας, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για ημερήσια εκδρομή του σχολείου , όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 2/1-12-2017 του Διευθυντή του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή που κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:176/29-11-2017), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας (ΥΠΔΒΜΘ/ΥΑ 129287/Γ2/ΦΕΚ 2796/Β/2.12.2011, άρθρο 14).  Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος της επιτροπής Οδυσσέας Ντάγκας , Διευθυντής και αρχηγός της εκδρομής και τα μέλη Σιόντης Κωνσταντίνος εκπαιδευτικός ΠΕ02, αναπληρωτής αρχηγός της εκδρομής, Γεωργούλας Δημήτριος ΠΕ04, συνοδός, ΛΑΧΑΝΙΔΗ Χριστίνα, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Ντάγκα Δροσούλα, πρόεδρος του δεκαπενταμελούς συμβουλίου του Γυμνασίου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν  τους πρωτοκολλημένους φακέλους προσφορών τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα:

Α/Α Αριθ. Πρωτ. Επωνυμία Ταξιδιωτικού γραφείου Τιμή ανά άτομο Συνολική τιμή
1 191/02-12-17 Nikolaou Tours & rent a car 6,29 € 220 €
2 192/05-12-17 Boutas Tours 7,86 € 275 €

Ελήφθησαν υπόψη όλες οι προσφορές.

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης  οικονομικά προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος.  Μετά από εξέταση της προσφοράς  διαπιστώθηκε ότι η προσφορά του τουριστικού γραφείου NikolaouTours & rentacar  πληρούσε τις προϋποθέσεις που τέθηκαν από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος στη συμφερότερη οικονομικά τιμή για την πραγματοποίηση της ημερήσιας εκδρομής του Γυμνασίου Πέρδικας στα Ιωάννινα στις 11/12/2017 γι αυτό και επιλέχτηκε.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                     ΤΑ ΜΕΛΗ

ΝΤΑΓΚΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ                                                                    ΣΙΟΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΝΤΑΓΚΑ  ΔΡΟΣΟΥΛΑ