ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΗΣ 3ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ (ΑΘΗΝΑ)

Σήμερα, 18-12-2018, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.30΄, στο Γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Παραμυθιάς κ. Ζαχαριά Παύλου, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών της παρ. 2 του άρθρου 13 Υ.Α.33120/ΓΔ4/ΥΠ.Π.Ε.Θ (ΦΕΚ 681/Β/6.3.2017), προκειμένου να αξιολογήσει τις προσφορές που κατατέθηκαν για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Β΄ Λυκείου στην Αθήνα, στη Βουλή των Ελλήνων, μετά από την από 11-12-2018 Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσπρωτίας. Παρόντες ήταν:

1. Ζαχαριάς Παύλος Διευθυντής του ΓΕΛ Παραμυθιάς, ΠΕ 03, Πρόεδρος.
  2. Κατσούλη Λαμπρινή, εκπαιδευτικός ΠΕ 78, συνοδός.
  3. Αργύρη Πολυξένη, εκπαιδευτικός ΠΕ 04.01, συνοδός.
  4. Νίκας Νικόλαος, Πρόεδρος του Συλλ. Γονέων & Κηδεμόνων του ΓΕΛ Παραμυθιάς, μέλος.
  5. Οι μαθητές: Ντάνης Ευάγγελος και Τσίρης Νεκτάριος, εκπρόσωποι των μαθητικών συμβουλίων.

Η Επιτροπή, αφού διαπίστωσε ότι έχουν κατατεθεί εμπρόθεσμα δύο (02) κλειστές προσφορές από τα τουριστικά πρακτορεία Nikolaou tours & rent a car και PAMVOTIS TRAVEL και λαμβάνοντας υπόψη την έλλειψη επαρκούς χρόνου για επαναπροκήρυξη της εκδρομής ώστε οι προσφορές να είναι τρεις, προχώρησε στην αποσφράγιση τους, από την οποία προέκυψαν οι ακόλουθες προσφορές:

1) Τουριστικό Γραφείο Nikolaou tours & rent a car

-Candia Hotel 4*, τιμή κατά άτομο 85,90, συνολική τιμή 3951,40

-The Stanley Hotel 4*, τιμή κατά άτομο 94,90, συνολική τιμή 4365,40

-Titania Hotel 4*, τιμή κατά άτομο 89,90, συνολική τιμή 4135,40

-Athenaum Grand Hotel ή Athenaum Palace Hotel, τιμή κατά άτομο 104,90, συνολική τιμή 4825,40,

με ημιδιατροφή σε όλα τα παραπάνω ξενοδοχεία.

2) Τουριστικό Γραφείο PAMVOTIS TRAVEL

- ΗΟΤΕL 5ΤΑΝLΕΥ — Α ΚΑΤ. 4* - ΟΔΥΣΣΕΩΣ 1 -5

73 ευρώ / κατά μαθητή με πρωινό. Με δείπνο ή γεύμα, η επιβάρυνση θα είναι 8 ευρώ / ανά άτομο / ανά ημέρα. ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ : 3.358 € (73 € 46 μαθητές)

-ΗΟΤΕΙ ΑΙROTEL ΡΑRTHENON Α ΚΑΤ. / 4* - ΜΑΚΡΗ 6-ΠΛΑΚΑ

83 ευρώ /κατά μαθητή με ημιδιατροφή (2 πρωινά & 2 γεύματα ή δείπνα). ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ 3.818 € (83 € χ 46 μαθητές)

- ΗΟΤΕL ΡRΕSΙDΕΝΤ — Α’ ΚΑΤ./ 4* - ΚΙΦΗΣΣΙΑΣ

86 ευρώ / κατά μαθητή με πρωινό.

Με δείπνο ή γεύμα, η επιβάρυνση Θα είναι 7 ευρώ / ανά άτομο / ανά ημέρα. ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ : 3.956 € (86 € 46 μαθητές)

- ΗΟΤΕL ΤΙΤΑΝΙΑ — Α’ ΚΑΤ./ 4* - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 52 :

96 ευρώ/κατά μαθητή με ημιδιατροφή (2 πρωινά & 2 γεύματα ή δείπνα). ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ : 4.416 € (96 € 46 μαθητές).

-ΗΟΤΕL ΑSΤΟΡ — Α ΚΑΤ. / 4* - ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗ ΣΕΡΒΙΑΣ 16 ΣΥΝΤΑΓΜΑ

102 ευρώ/κατά μαθητή με πρωινό.Με δείπνο ή γεύμα, η επιβάρυνση θα είναι 10 ευρώ / ανά άτομο/ανά ημέρα. ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ : 4.692 € (102€ 46 μαθητές).

-ΗΟΤΕL ΑΤΗΕΝS ΖΑFOLIA Α’ ΚΑΤ. / 4* ΛΕΩΦ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 87-89. 104 ευρώ / κατά μαθητή με ημιδιατροφή (2 πρωινά & 2 γεύματα ή δείπνα).

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ: 4.784 € (104€ 46 μαθητές)

Η Επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις προσφορές των παραπάνω τουριστικών γραφείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το οικονομικό συμφέρον των μαθητών, την περιοχή των επιλογών διαμονής, την αξιοπιστία του πρακτορείου,

Αποφασίζει

ομόφωνα, να αναθέσει την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών της Β΄ Τάξης του ΓΕΛ Παραμυθιάς που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα (Βουλή των Ελλήνων) από Πέμπτη 24 έως το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019, στο τουριστικό γραφείο Nikolaou tours & rent a car (ξενοδοχείο Titania Hotel 4*), διότι κατέθεσε την πλέον συμφέρουσα οικονομικά προσφορά, ως το προϊόν που προσέφερε.

Ενστάσεις κατά της επιλογής του τουριστικού γραφείου μπορούν να υποβληθούν εντός τριών (03) ημερών από την ανάρτηση του παρόντος.

Για το σκοπό αυτό συντάχθηκε το παρόν και υπογράφεται ως εξής:

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                           ΤΑ ΜΕΛΗ

Κατσούλη Λαμπρινή