ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                         Νεράιδα, 26/02/2016

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ                                                                                Αριθμ. Πρωτ.17

ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π. & Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΡΑΙΔΑΣ                                                                 ΠΡΟΣ: Δ.Δ.Ε. Ν. ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

46200 Νεράιδα Θεσπρωτίας                                                                            Ευροίας 1, Ηγουμενίτσα

Τηλ. - Fax26660-31323, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πληροφορίες: κ Μπάλλας Ευθύμιος                                                             ΚΟΙΝ: ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ - ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ

Θέμα: «Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση 3ήμερης Εκπαιδευτικής Επίσκεψης στη Βουλή των Ελλήνων».

Σχετ: Υ.Α 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β '/ 2-12-2011 ) με θέμα « Εκδρομές- Μετακινήσεις μαθητών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας».

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε (με κλειστό φάκελο)μέχρι την 03 -03 -2016 ,ημέρα Πέμπτη(ώρα 12:00) ,την προσφορά σας για την 3ήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη όλων των τάξεων του Σχολείου μας, που θα πραγματοποιηθεί στις 14, 15 και 16 Απριλίου 2016 στην Αθήνα (Βουλή των Ελλήνων).

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 3ΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ 14-4-2016 ΕΩΣ 16-4-2016

ΠΕΜΠΤΗ 14/4/2016:     Ώρα 08:15: Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Νεράιδας.

Ώρα 16:30: Άφιξη στην Αθήνα. Τακτοποίηση στo ξενοδοχείο.

Ώρα 18:00:Επίσκεψη στη Βουλή.

Ώρα 21:00: Δείπνο. Επιστροφή στο ξενοδοχείο.  Διανυκτέρευση.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/4/2016:Ώρα 08:30:Επίσκεψη στον Εθνικό κήπο και στο Πολεμικό Μουσείο.

Ώρα 11:00: Επίσκεψη στο Μουσείο και στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης.

Ώρα 17:30: Επίσκεψη στο Ευγενίδειο Ίδρυμα.

Ώρα 19:30:Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης ή κινηματογραφικής ταινίας.

Ώρα 22:00: Δείπνο. Επιστροφή στο ξενοδοχείο ,διανυκτέρευση.

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/4/2016:    Ώρα 08:30: Περιήγηση με το λεωφορείο στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας..

Ώρα 13:30: Αναχώρηση από την Αθήνα

Ώρα 22:00: Άφιξη στη Νεράιδα.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

Η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα εξής:

• Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο που πληροί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών/εκπαιδευτικών βάσει της κείμενης  νομοθεσίας.
  • Ξενοδοχείο: 3 ή 4 αστέρων με πρωινό κοντά στην Πλατεία Συντάγματος.
  • Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για την πραγματοποίηση σχολικών εκδρομών.
  • Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το  ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Αντίγραφο άδειας κυκλοφορίας λεωφορείου και αντίγραφο άδειας οδήγησης οδηγού.
  • Αντίγραφο ασφαλιστηρίου συμβολαίου και αντίγραφο ελέγχου ΚΤΕΟ.
  • Ζητείται η πρόσθετη προαιρετική ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  • Μικροαλλαγές στο πρόγραμμα χωρίς να επηρεάζουν τις χιλιομετρικές αποστάσεις και το βασικό ωράριο είναι δυνατές.
  • Εκπρόθεσμα δικαιολογητικά που σχετίζονται με τον διαγωνισμό δε θα γίνονται δεκτά και θα απορρίπτεται η προσφορά.

Σημειώνεται ότι στην εκδρομή θα συμμετέχουν 22(είκοσι) μαθητές περίπου απ? όλες τις τάξεις και 2 (δύο) συνοδοί καθηγητές (μονόκλινα δωμάτια).

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται ξεχωριστά:

1) Η τελική τιμή για τη μετακίνηση, συμπεριλαμβανομένων και των εσωτερικών μετακινήσεων που προαναφέρθηκαν. 2) Η επιβάρυνση ανά μαθητή για τις διανυκτερεύσεις στην Αθήνα..

Μπάλλας Ευθύμιος

ΠΕ01 ?Θεολόγος