Πέρδικα:04/04/2017

Fax                   :26650-91302

E-mail               : mail@gym-perdik.thesp.sch.gr

Πληροφορίες     : Τσώνης Γεώργιος

Θέμα: «Εκδήλωση ενδιαφέροντος για πραγματοποίηση εκδρομής στην Βουλή των Ελλήνων»

Παρακαλούμε τα τουριστικά γραφεία να μας αποστείλουν (με κλειστό φάκελο) μέχρι τη Παρασκευή 7-4-2017 και ώρα 11:00 την προσφορά τους για τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή του Σχολείου μας που θα πραγματοποιηθεί από το Σάββατο 29 Απριλίου έως τη Δευτέρα 1 Μαΐου 2017 στην Αθήνα ? Βουλή των Ελλήνων, αφού λάβουν υπόψη τους τα παρακάτω:

1. Για τις μετακινήσεις - διαμονή:
  • Αριθμός μαθητών: είκοσι οκτώ (28) σε τρίκλινα δωμάτια
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρείς (3)  σε μονόκλινα.
  • Ξενοδοχείο τουλάχιστον 3 αστέρων (επίσημο χαρακτηρισμό ΕΟΤ), πλησίον Πλ Συντάγματος με πρωινό κάθε ημέρα.
  1. Απαραίτητα δικαιολογητικά:
  • Αριθμούς πινακίδων λεωφορείων.
  • Αντίγραφο αδειών οδήγησης οδηγών.
  • Αντίγραφο ελέγχου του ΚΤΕΟ.
  • Αντίγραφο άδειας κυκλοφορίας οχήματος
  • Αντίγραφο ασφαλιστήριων συμβολαίων.
  • Βεβαίωση αριθμού θέσεων των λεωφορείων.
  • Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ.
  1. Πρόγραμμα εκδρομής:
Πρόγραμμα εκδρομής ΒΟΥΛΗ 2016-2017
ΣΑΒΒΑΤΟ 29/04/2017
Αναχώρηση Γυμνάσιο Πέρδικας 08:30
Ξεκούραση-καφές Ναύπακτος 12:00
Άφιξη_Ξεκούραση- Γεύμα Αθήνα -Ξενοδοχείο 15:00
Επίσκεψη Επίσκεψη στην Πλάκα-επίσκεψη στο Λαογραφικό μουσείο Αγγελικής Χατζημιχάλη 18:00
Περιήγηση-Δείπνο Ψυρρή 20:30
ΚΥΡΙΑΚΗ 30/04/2017
Πρωινό Ξενοδοχείο 09:00
Επίσκεψη Μουσείο Ακροπόλεως 10:00
Επίσκεψη Βράχος  Ακροπόλεως 12:00
Γεύμα Πλάκα 14:00
Επίσκεψη Πλανητάριο-Προβολή ταινίας 16:00
Επίσκεψη Βουλή 18:00
Επίσκεψη Θεατρική Παράσταση 20:00
ΔΕΤΤΕΡΑ 01/05/2017
Πρωινό Ξενοδοχείο 09:00
Επίσκεψη Τεχνόπολη ( Γκάζι) 09:30
Αναχώρηση Αθήνα 11:30
Άφιξη Γαλαξείδι 14:30
Αναχώρηση Γαλαξείδι 17:30
Άφιξη Πέρδικα 08:30

Σε περίπτωση δυσμενών καιρικών συνθηκών το πρόγραμμα μπορεί να υποστεί αλλαγές ύστερα από απόφαση αρχηγού και συνοδών
  • Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού (περιλαμβανομένου ΦΠΑ, διοδίων κλπ) αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή.
  • Επισημαίνονται τα παρακάτω τα οποία θα ληφθούν  υπόψη από την επιτροπή αξιολόγησης προσφορών:
  1. Το λεωφορείο θα είναι στη διάθεση των μαθητών και συνοδών καθ΄ όλη  τη διάρκεια της ημέρας, στις περιηγήσεις-ξεναγήσεις μεταφορές κλπ και στο  δείπνο που θα γίνει εκτός ξενοδοχείου (Οι ενδεικτικές ώρες αναγράφονται στο πρόγραμμα)
  2. Θέση Ξενοδοχείου και ποιότητα παροχών (ποιότητα δωματίων, εύκολη επισκεψιμότητα περιοχών στο κέντρο, ασφάλεια περιοχής κλπ)
  3. Το πρόγραμμα επισκέψεων στην Αθήνα μπορεί να υποστεί τροποποιήσεις
  4. Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα να μην πραγματοποιήσει την εκδρομή αν δεν συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός μαθητών ή συνοδών.

Η επιτροπή αξιολόγησης, πέραν της τιμής, συνεκτιμά την ποιότητα, την αξιοπιστία του ταξιδιωτικού γραφείου και το εύρος των προσφερομένων παροχών, και δεν υποχρεούται να επιλέξει απαραίτητα την προσφορά που μειοδοτεί.

Επισημαίνεται ότι με το τουριστικό γραφείο που θα αναλάβει την εκδρομή θα υπογραφεί σύμβαση ανάθεσης έργου.

Δεν θα γίνει δεκτή καμία προσφορά πέραν της ημερομηνίας και ώρας που αναγράφεται

Ο Δ/ντης της Σχολικής Μονάδας

Τσώνης Γεώργιος