ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ,

Φιλιάτες Θεσπρωτίας - 46300

26640 22101 & 26640 29035

Καίσαρης Ευάγγελος

ΘΕΜΑ: «Εκδήλωση ενδιαφέροντος για πραγματοποίηση οδικής μετακίνησης στα πλαίσια του προγράμματος Δια Βίου Μάθησης-Comenius»

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε, μέχρι την Πέμπτη 3/7/2014 (ώρα 11:00)[1] και με κλειστό φάκελο, την προσφορά σας για τη μετακίνηση που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στο AYVACIKτης Τουρκίας από την Τετάρτη 24/9/2014 ως την Κυριακή 28/9/2104, στα πλαίσια του προγράμματος Comenius.

Πιο συγκεκριμένα η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα εξής:

Για τη μετακίνηση

• Μεταφορικό μέσο: άνετο, ασφαλές λεωφορείο (mini-busτουλάχιστον 15 θέσεων, το οποίο να διαθέτει κλιματισμό), το οποίο θα μεταφέρει από και προς Φιλιάτες, Θεσπρωτίας 8-10 άτομα (6-7 μαθητές και 2-3 συνοδούς καθηγητές) στο Ayvacikτης Τουρκίας (μέσω Canakkale).
  • Στην προσφορά πρέπει να συμπεριλαμβάνεται και συνοδηγός, ώστε να μην υπάρχει υπέρβαση των ωρών ταξιδιού, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Σημειώνεται ότι δε θα χρειαστούμε το λεωφορείο κατά τη διάρκεια της διαμονής μας στο Ayvacik, παρά μόνο για τη μετακίνησή μας από και πίσω προς Φιλιάτες.

Απαραίτητα δικαιολογητικά

• Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για την πραγματοποίηση σχολικών εκδρομών.
  • Πρόσθετη ασφάλιση που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος και ασθένειας.
  • Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά που προβλέπονται από την κείμενη νομοθεσία.

Παρακαλούμε για όποια διευκρίνιση σχετικά με την προκήρυξη να επικοινωνήσετε μαζί μας στα τηλέφωνα 2664022101.

ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

[1] Το σχολείο θα είναι κλειστό την Τρίτη 1/7 και Τετάρτη 2/7.