ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ & ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΤΗΣ 3ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΗΣ Β ΓΕΛ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ

(στα Πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος: Ναζιστικά εγκλήματα κατά την περίοδο της κατοχής στην Ελλάδα: Παραμυθιά, Δίστομο, Αττική)

Σήμερα 27 Ιανουαρίου 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13.00΄ στο Γραφείο του Διευθυντή του ΓΕΛ Παραμυθιάς συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή του διευθυντή οι παρακάτω, με σκοπό την επιλογή πρακτορείου που θα αναλάβει την τριήμερη εκδρομή που θα πραγματοποιήσει η Β? τάξη του σχολείου στην Αθήνα:

1. Παύλος Ζαχαριάς Δ/ντής του ΓΕΛ Παραμυθιάς, μαθηματικός.
  2. Λάμπρος Φράγκος, αρχηγός της εκδρομής & υπεύθυνος προγράμματος, χημικός.
  3. Αλέξανδρος Παπακώστας, συνοδός & συμμετέχων του προγράμματος, φυσικός.
  4. Ηλίας Κουτσής, συνοδός & συμμετέχων του προγράμματος, οικονομολόγος.
  5. Χρυσή Σώπη, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του ΓΕΛ Παραμυθιάς.
  6. Στέφανος  Βλάχος, Πρόεδρος 5μελούς μαθητικού συμβουλίου της Β ΓΕΛ Παραμυθιάς.

Ο Διευθυντής ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν την διαδικασία επιλογής πρακτορείου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα από την Υπουργική Απόφαση 129287/Γ2/ 10-11-2011 και κατέθεσε προς αποσφράγιση και μελέτη τρεις (3) σφραγισμένες προσφορές από τα παρακάτω πρακτορεία ταξιδιών[Όλες οι κατατεθειμένες προσφορές ήταν εμπρόθεσμες και ανταποκρίνονταν στις προδιαγραφές που είχαν τεθεί στη σχετική προκήρυξη]:

1. KOTSISTRAVELSERVICES(Εθνικής Αντιστάσεως 140 Ηγουμενίτσα)

[hotelIlissos 4*, με ημιδιατροφή, τιμή κατά μαθητή 98? και συνολικά 2.352?]

1. NIKOLAOUTOURS(Αγίων Αποστόλων 39-41 Ηγουμενίτσα)

[hotelStanley 4*, με ημιδιατροφή, τιμή κατά μαθητή 112? και συνολικά 2.688?]

1. PAMVOTIS TRAVEL (Ν. Ζέρβα 11 Ιωάννινα)

[hotelIlissos 4*, με ημιδιατροφή, τιμή κατά μαθητή 101? και συνολικά 2.424?]

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις τρεις (3) προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το οικονομικό συμφέρον των μαθητών, την περιοχή των επιλογών διαμονής και την αξιοπιστία των πρακτορείων

αποφάσισε ομόφωνα

να αναθέσει τη διενέργεια της τριήμερης εκδρομής των μαθητών της Β΄ ΓΕΛ στο πρακτορείο KOTSISTRAVELSERVICESκαι να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό.

Το Πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και τη βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών (που συντάσσεται από το πρακτορείο) θα διαβιβαστούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στο Γραφείο Δ.Ε. Θεσπρωτίας για την έγκριση της εκδρομής .

Παύλος Ζαχαριάς ? Πρόεδρος

Λάμπρος Φράγκος - Μέλος