ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ,

Φιλιάτες Θεσπρωτίας - 46300

26640 22101 & 26640 29035

Καίσαρης Ευάγγελος

ΘΕΜΑ: «Εκδήλωση ενδιαφέροντος για πραγματοποίηση οδικής μετακίνησης και διανυκτέρευσης στα πλαίσια του προγράμματος Δια Βίου Μάθησης-Comenius»

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε, μέχρι την Τετάρτη 22/1/2014 (ώρα 12:00) και με κλειστό φάκελο, την προσφορά σας για τη μετακίνηση που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας στην Αθήνα την Τετάρτη 12/3/2014 στα πλαίσια του προγράμματος Comenius.

Πιο συγκεκριμένα η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα εξής:

Για τη μετακίνηση-διανυκτέρευση

• Μεταφορικό μέσο: λεωφορείο το οποίο θα μεταφέρει από Φιλιάτες 8 ή 9 άτομα (6 μαθητές και 2 ή 3 συνοδούς καθηγητές) στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στην Αθήνα, με ώρα άφιξης το αργότερο στις 13:15.

• Μεταφορά από το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στο ξενοδοχείο, την Κυριακή 16/3/2014 μετά την άφιξη της πτήσης στις 23:00.

• Ξενοδοχείο: 1 διανυκτέρευση την Κυριακή 16/03/2014 σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων με πρωινό (2 τρίκλινα και 2 μονόκλινα ή 2 τρίκλινα και 3 μονόκλινα).

• Αναχώρηση για Φιλιάτες τη Δευτέρα 17/3/2014, πρωινές ώρες.

Απαραίτητα δικαιολογητικά

• Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία για την πραγματοποίηση σχολικών εκδρομών.

• Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

• Υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ.

• Να αναφέρεται το συνολικό κόστος της εκδρομής λαμβάνοντας υπ? όψιν 1) τη μετακίνηση-διανυκτέρευση 8 ατόμων και β) 9 ατόμων (επομένως να δοθούν 2 προσφορές).

Παρακαλούμε για όποια διευκρίνιση σχετικά με την προκήρυξη να επικοινωνήσετε μαζί μας στα τηλέφωνα 2664022101.

ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ