Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Πρόγραμμα Προώθησης Υγιεινής Διατροφής Και Ευεξίας Στην Παιδική Και Εφηβική Ηλικία», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας (Νηπιαγωγείο, Δημοτικό) και Δευτεροβάθμιας (Γυμνάσιο, Λύκειο) Γενικής Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης της χώρας, για τα σχολικά έτη 2023-2024 και 2024-2025.

Υγιεινή_διατροφή_και_ευεξία

Απολογισμός_Προγραμμάτων_Φορέων

Συντονιστές_2023-2024

Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Μάτια Ανοιχτά στον Δρόμο», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας (Β΄ και Γ΄ τάξεις Γυμνασίου, Γενικό και Επαγγελματικό Λύκειο) Γενικής Εκπαίδευσης της χώρας, καθώς και σε ελληνικά σχολεία του εξωτερικού, για τα σχολικά έτη 2023-2024 και 2024-2025.

Έγκριση_προγράμματος

Απολογισμός_Προγραμμάτων_Φορέων

Συντονιστές_2023-2024

Η καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής στο Διαγωνισμό παρατείνεται έως τη Δευτέρα 3 Ιουνίου 2024 και ώρα 23.59μμ.

Προκύρηξη_διαγωνισμού

Έντυπο_Συμμετοχής

Έγκριση_διαγωνισμού

Οι σχολικές μονάδες που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στο δίκτυο μπορούν να αποστείλουν σχετική αίτηση, με σκοπό τη συνεργασία, συμπληρώνοντας την αντίστοιχη ηλεκτρονική φόρμα έως και 26/04/2024: https://forms.gle/EEhaDBUy5rifyWWs7.

Πρόσκληση_συμμετοχής

Έγκριση_τα_παιδιά_πρεσβευτές_του_τόπου_τους

Το πρόγραμμα αυτό απευθύνεται σε σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Τα ενδιαφερόμενα σχολεία μπορούν να υποβάλουν αίτηση στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://ijclass.sen.go.kr/Application/English

Πρόγραμμα_International_Joint_Classes

Ενημερωτικό_έντυπο_International_Joint_Classes

Για την προκήρυξη του μαθητικού διαγωνισμού ζωγραφικής με αντικείμενο δηλωτικού σήματος λογότυπου με τίτλο: "Σχεδιά-ΖΩΝΤΑΣ για την Ήπειρο και την Αειφορία", για το σχολικό έτος 2023 – 2024, πατήστε εδώ.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές/-τριες της Α΄, Β΄, και Γ΄ τάξης των δημόσιων και ιδιωτικών Γενικών Λυκείων (συμπεριλαμβανομένων των Λυκειακών τάξεων) και ΕΠΑΛ της χώρας, καθώς και σε μαθητές/τριες των σχολείων του απόδημου ελληνισμού, για το σχολικό έτος 2023-24.

Προκήρυξη_διαγωνισμού

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές Λυκείου (Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων) που ενδιαφέρονται να αποκτήσουν γνώσεις και δεξιότητες σχετικά με την επιχείρηση και την επιχειρηματική διαδικασία και θα διεξαχθεί από τα τέλη Ιουνίου μέχρι και τις αρχές Ιουλίου 2024.
Για δηλώσεις συμμετοχής, οι οποίες θα γίνονται δεκτές έως τις 31-05-2024, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα https://yes.aueb.gr.

Ενημέρωση_για_θερινό_σχολείο

Ο μαθητικός διαγωνισμός με τίτλο «Solve for tomorrow Greece» απευθύνεται σε μαθητές/τριες όλων των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου Γενικής Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2023-2024.

Έγκριση_solve_for_tomorrow_Greece

Προκήρυξη_solve_for_tomorrow_Greece

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές/τριες σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας (όλων των τάξεων Γυμνασίου, ΓΕΛ και ΕΠΑΛ) Γενικής και Ειδικής Εκπαίδευσης όλης της χώρας και των ελληνικών σχολείων του εξωτερικού για το σχολικό έτος 2023-2024.

Προθεσμία υποβολής των αιτήσεων και των έργων έχει ορισθεί η 2 Μαΐου 2024.

Προκήρυξη_διαγωνισμού